2020. évi Jedlik Ányos-díj

Tisztelt Tagjaink !

A kimagaslóan sikeres feltalálói tevékenység, a kiemelkedő színvonalú iparjogvédelmi munkásság elismeréseként 2020. július 21-én átadták a 2020. évi Jedlik Ányos-díjakat a Millenáris Startup Campuson.

Az elismeréseket Gulyás Tibor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) innovációért felelős helyettes államtitkára és Pomázi Gyula, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) elnöke adta át.

A 2020. évi Jedlik Ányos-díjazottak:

dr. Balogh Géza hangsugárzást kutató villamosmérnök, az Interton Kft. ügyvezetője,

dr. Kiss György Botond biológus-genetikus, a Mezőgazdasági Biotechnológiai Központ Genetikai Intézetének nyugalmazott igazgatója,

dr. Mikófalvi Gábor ügyvéd, a Magyar Védjegy Egyesület alelnöke,

dr. Simig Gyula, vegyészmérnök kutató, az Egis Gyógyszergyár nyugalmazott kutatási igazgatója,

Vásárhelyi János, faipari mérnök, Ferenczy Noémi-díjas formatervező, egyetemi docens kapta.

A rendezvényen átadták a hivatal által alapított 28. Magyar Innovációs Nagydíj innovációs különdíját az Agrártudományi Kutatóközpont (AKI) Növényvédelmi Intézetének a célzott kártevő rovarfaj viselkedéshez kialakított csapdák kifejlesztéséért.

A MVE Elnöksége ezúton is gratulál a Díjazottaknak!

Gláser Tamás

ügyvezető elnök