A védjegy az árujelzők legfontosabb fajtája. A védjegy, mint árujelző, az egyes áruk és szolgál-

tatások azonosítására, egymástól való megkülönböztetésére, a fogyasztók tájékozódá-

sának előmozdítására szolgáló jogi

oltalom. A gazdasági verseny alapvető

eszköze, kiemelkedő szerepet ját-

szik a marketing és a reklám

területén.

Védjegytörvény

Az Egyesület alapvető célkitűzésének tekinti a
hazai védjegykultúra ápolását, a védjegyekkel
és a formatervezési mintákkal kapcsolatos
ismeretek terjesztését, az ezeken a szak-
területeken dolgozók
érdekeinek képviseletét.
MÉG TÖBB ELŐNY

Az Egyesület közel 300 egyéni és jogi taggal
rendelkezik. Egyéni tagjaink között ügyvédek,
szabadalmi ügyvivők, iparjogvédelmi szakértők,
közgazdászok, versenyjogi és szerzői jogi
területen dolgozó szakemberek találhatók.

Jogi tagjaink között a szakmai szervezetektől a multinacionális cégeken keresztül a mikro vállalkozások mind képviseltetik magukat.

Tiszteletbeli tagjaink.
ISMERJE MEG TAGJAINKAT

PROGRAMELŐZETESEK

·      2017. november 13-a (hétfő) du. 14.00 órai kezdettel Ügyfélfórum

Rendezvény helyszíne: Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (1081 Budapest, II. János Pál pápa tér 7.)

·    2017. november 29. (szerda) du. 14.00 óra Magyar Védjegy Egyesület rendezésében az EUIPO Fellebbviteli Tanácsának vezetői tartanak előadásokat ügyvédek, szabadalmi ügyvivők, képviselők, szakértők, védjegybejelentők, magyar és cégek vezetők stb. részére.

A rendezvény helye: Benczúr Ház (1068 Budapest, Benczúr u. 27.)

·    2017. december 6-a (szerda) du. 13.30 órától a Magyar Védjegy Egyesület rendezésében és felkérésére a fenti időpontban dr. Csóti Tamás törvényszéki tanácselnök bíró tart előadást és konzultációt ügyvédek, szabadalmi ügyvivők, képviselők, szakértők stb. részére.

Előadás címe: „2018. január 1-jén hatályba lépő új Pp. rendelkezései a szellemi tulajdont érintő bírósági eljárásokban”

A rendezvény helye: Budapesti Ügyvédi Kamara (1055 Budapest, Szalay u. 7.)